Przy zamówieniu powyżej 99 PLN dostawa gratis!

Janek (nie Janka) 0
10.jpg

Możesz być, kim chcesz!

To słowa często powtarzane przez rodziców, którzy chcą wychować dzieci zgodnie z ich własnymi pragnieniami i potrzebami, bez uprzedzeń, stereotypów i szufladkowania.

Ale co dzieje się, kiedy dziecko mówi, sprawdzam! I kiedy to nie tylko rodzice muszą być otwarci na bycie kim się chce?

Dzieci zaczynają identyfikować się ze swoją płcią już około drugiego roku życia. Zaczynają odkrywać też przypisywane płciom role społeczne i eksperymentują z nimi. Niektóre czują się lepiej w roli męskiej, inne w kobiecej. Inne, transpłciowe dzieci, czują niezwykły rozdźwięk pomiędzy tym, jak postrzegają siebie, a tym, jak widzą je inni.

Janek (nie Janka) opowiada piękną historię miłości rodzeństwa, która wystawiona jest na próbę ze względu na odmienne potrzeby i oczekiwania dzieci. Zuzanna jest najszczęśliwszą dziewczynką na świecie. Ma małą siostrzyczkę, o której marzyła i wobec której snuła plany w co i jak będą się bawić. Jednak mała Janka ma inny plan na siebie. I o ile rodzicom jest łatwo go zaakceptować, Zuzu nie chce zmian - chce wciąż mieć swoją małą siostrzyczkę… Ale Janka chce być Jankiem.

Poznajcie tę prawdziwie wzruszającą opowieść o wielkiej miłości, byciu sobą, akceptacji, a przede wszystkim o tolerancji i wolności w wyborze, kim chce się być. 

Mamy nadzieję, że tak jak nas, Was także zauroczy dziecięce spojrzenie na tak trudny temat, jakim jest tożsamość płciowa dzieci. Bardzo dziekujęmy Stowarzyszeniu Lambda Warszawa oraz Fundacji Trans-Fuzja za objęcie książki matronatem oraz za wsparcie w odpowiednim ubraniu tematu w słowa.

Udanej lektury!

All Kids Publishing

ps. Zasiadając do tej pozycji koniecznie przygotujecie chusteczki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl